Pomieszczenie np. pokój przytulny i mały – też odpoczniesz!

Za ile jesteśmy wstanie wynająć sobie pokój?

To zależy od tego ile przeznaczymy na wyjazd,

zależy od tego na ile dni pokój będziemy zajmować itd.

Ale Turyści coraz częściej nie wynajmują tylko 4 ściany pokoju i łóżko tylko dochodzi całe bogate wyposażenie do 4 ścian.

Polscy Turyści odwołują się do europejskich standardów spędzania urlopu a pokoje co za tym idzie noclegi muszą podążać podobną drogą. Choć utrzymanie obiektu noclegowego, domy pod wynajmem noclegów rośnie to odkłada się nam Turystom coraz trudniej.

A brać pożyczkę z banku na urlop, to moim zdaniem przesada, przecież to trzeba oddać z nawiązką (to nie lepiej spędzić skromniej czas wolny w skromnym pokoju zamiast pracować na odsetki – spędzić czas z rodziną to bezcenne).

Jak to mówi jedna reklama ” Bez cenne” !

Co innego dla dużych firm organizująć imprezy w dla całych zespołów. Pokoje, wyżywienie i noclegi i inne atrakcje mają zmotywować pracowników do wydajniejszej pracy. Zdarza się trafić nocleg w kiepskim domu wypoczynkowym i wtedy to kompromitacja właściciela a dla nas bezradność bo nie odpoczniemy w wymarzonym pokoju z widokiem np. na morze lub góry.

Ale większość obiektów z noclegami to dobrze zorganizowane ośrodki oferujące dobre pokoje dla swoich Gości z mnóstwem atrakcji.

Rezerwując pokój na wczasy rzadko się zdarza (poza studiem lub apartamentem bądź pokojem hotelowym), aby sypialnia była tylko sypialną. Tnąc koszty wypoczynku wybieramy 2 w 1 lub 4 w 1.

Prawie w 90% pokój dzienny jest;

  • sypialnią,
  • pokojem dziennym,
  • wypoczynkiem,
  • pokojem do zabaw (dla rodzin z dziećmi).

Po dobrze spędzonym dniu na szlaku lub plaży w takim pokoju lubimy obejrzeć film lub wiadomości, przeczytać gazetę lub przywiezioną książkę.

Choć jest główna zasada podczas urlopu – zmień nie tylko otoczenie – rób to co lubisz i aktywnie spędzaj czas!

Nie jest dobrym odpoczynkiem ten, w którym oglądamy dużo telewizji i jemy więcej niż podczas całego roku będąc w pracy.

Pokój musi być przygotowany do czytania książki ( oświetlenie i pozycja w czasie lektury książki)

Polecam 4 kąty, ściany i podłogę w jasnych kolorach, ładne okna i firany gustownie dobrane – to pozwoli nam dobrze w takich pokojach spędzić noclegi na wymarzonym urlopie.